5 نکته درباره خرید شارژر موبایل!
۶ نکته درباره خرید شارژر موبایل!

یکی از مشکلات گوشی های هوشمند امروزی، خالی شدن باتری در صورت استفاده مداوم از آن می باشد. به همین دلیل همراه داشتن یک شارژر خوب برای روزهایی که بیرون از خانه هستید، اهمیت زیادی پیدا می کند. در اینجا ۶ نکته درباره خرید شارژر موبایل! را برای شما شرح می دهیم. پس با فروشگاه لوازم جانبی موبایل خریددی همراه شوید.

 

۱٫کیفیت شارژر موبایل!

اول از همه به خاطر داشته باشید که هر ارزانی بی علت نیست! شارژر وظیفه تامین انرژی مورد نیاز گوشی همراه شما را دارد. بنابراین کیفیت آن اهمیت زیادی دارد. یک شارژر بی کیفیت در انتقال انرژی گوشی به خوبی عمل نمی کند. در نتیجه باتری و سایر قطعات گوشی آسیب خواهند دید. پس خرید شارژر از یک برند معتبر ضروری می باشد. حتی بهتر است از شارژری استفاده کنید که توسط سازنده گوشی تولید شده باشد. برخی شارژرهای فیک چینی از کیفیت بحث برانگیزی برخوردار هستند و توصیه نمی شوند.


۲٫پورت MicroUSB یا USB-C!

5 نکته درباره خرید شارژر موبایل!

دومین نکته ای که برای خرید شارژر موبایل باید در نظ بگیرید، کانکتور شارژر می باشد. تلفن های هوشمند امروزی بر اساس مدل و برد خود از پورت های MicroUSB و USB-C استفاده می کنند. این اتصالات با همدیگر سازگار نیستند، بنابراین مطمئن شوید که نوع درست را خریداری کنید. در واقع کانکتور شارژر موبایل شما باید دقیقا مثل پورت گوشی همراه شما باشد. در گوشی های آیفون اخیرا از پورت مدل Lightning به USB-C تغییر شکل داده شده است.


۳٫طول و کیفیت کابل شارژر!

خرید یک شارژر با کابل کوتاه یکی از بدترین انتخاب هایی می باشد که میتوانید انجام دهید. این مسئله باعث می شود احتمال صدمه به گوشی افزایش یابد. برخی کابلها، قابلیت جدا شدن از آداپتور برق را دارند. در چنین مواردی میتوانید در صورت نیاز یک کابل بلند جایگزین کنید. فقط مطمئن شوید که کابل از کیفیت بالایی برخوردار است. کیفیت کابل مهم است چرا که شما نمیخواهید دو تا سه روز بعد مجبور به تعویض آن شوید.


۴٫ولتاژ و جریان شارژر!

5 نکته درباره خرید شارژر موبایل!

جریان شارژر با آمپر (AMP) اندازه گیری می شود. هرچه این مقدار بالاتر باشد، فرایند شارژ هم سریعتر خواهد بود. بهترین شارژر میتواند تا ۲٫۵A یا حتی بیشتر در مدل های پیشرفته برسد. موبایل شما با یک شارژر با آمپر بالا اسیب نخواهد دید. بنابراین هرچه این مقدار بالاتر باشد، بهتر است. ولتاژ متفاوت است و میتواند بر سرعت شارژ تاثیر بگذارد. اما ولتاژ برخلاف آمپر باید با ولتاژ گوشی هماهنگ باشد تا به آن آسیبی نرسد. ولتاژ معمولا بین ۵V تا ۱۲V می متغیر باشد.

شارژرهایی با تکنولوژی شارژ سریع نیز وجود دارند. آنها میتوانند ولتاژ را بر اساس میزان شارژ باتری موبایل تنظیم کنند. برای استفاده از آنها، موبایل شما باید با این تکنولوژی سازگار باشد.


۵٫پلاگین شارژر!

5 نکته درباره خرید شارژر موبایل!

مطمئن شوید که شارژر خریداری شده، دارای پلاگین سازگار با نوع سوکت های کشور شما باشد. در غیر این صورت باید از یک آداپتور استفاده کنید و در مسافرت ها نیز آن را با خود همراه داشته باشید. در برخی شارژر ها امکان تعویض دوشاخه آن وجود دارد. البته کمی گران هستند و در صورتی که زیاد به کشورهای دیگر مسافرت نمی کنید، برای شما مناسب نیست.


۶٫محافظ شارژر

یک شارژر خوب باید از گوشی در برابر نوسانات منبع تغذیه و جریان زیاد محافظت کند. به یاد داشته باشید که هنگام باد و طوفان، جریان ولتاژ طبیعی می باشد. اگر شارژر شما این محافظت را انجام نمی دهد، ممکن است گوشی شما خراب شود. بنابراین هنگام خرید به این مسئله نیز توجه کنید.